2009 m. balandžio 29 d., trečiadienis
Pnom yra, bet Penio - ne
2009 m. balandžio 28 d., antradienis
Trys dienos su praeitim ir dabartim
2009 m. balandžio 26 d., sekmadienis
Mantas, Darius ir kiti trys milijonai
2009 m. balandžio 24 d., penktadienis
KraunamKaimynams ir šniokščiam dulkes
2009 m. balandžio 23 d., ketvirtadienis
Tailandietiska Kernave
2009 m. balandžio 21 d., antradienis
Into The Great Wide Open
Laikotarpis: balandžio 9 – 19 imtinai
Priežastis: išmokti treniruoti protą
Vieta: Wat Ram Poeng vienuolynas (nuorodoje viskas labia tiksliai papasakota apie taisykles, reikalavimus ir kasdienybę)
Negalima: kontaktuoti su išoriniu pasauliu, kalbėtis, žiūrėti į akis, skaityti, rašyti
Prisiimti 8 įsipareigojimai meditacijos kursų metu: nežudyti nieko gyvo (nesilaikiau – uodai, musės, skurzdės, širšės, vienas voras), nesielgti seksualiai (laikiausi), nevartoti svaiginančių gėrimų (laikiausi), nemiegoti didelėje ir minkštoje lovoje (laikiausi) ir t.t.t
Kaštai: nemokamai, tačiau tikimasi, kad vienuolynui paaukosi sau priimtiną sumą. Paaukojau.
Rekomendacija: Labai rekomenduoju. Tačiau neverta tikėtis, kad bus lengva. Tai rimta dvasinė kelionė, full-time job.
Tuktukas nugabeno į Watą. Gavau kambarį antrame aukšte su vaizdu į rytus ir pietus. Todėl 4 val ryto medituodamas L formos balkone mačiau kaip leidžiasi pilnatis ir aušrinė sveikina kylančią saulę.
Persirengiau bltais rūbais, gavau pirminį instruktažą ir užduotį – 8 valandas meditacijos (15 min vaikščiojimo mechaninės sraigės stiliumi ir 15 min sėdėjimo poza, panašia į lotoso, nes nei pilnos, nei pusinės neišlaužiau).
Dienotvarkė: Varpas ir kaukiantys vienuolyno šunys kelia 4 ryto. Mankšta, apšilimas, meditacija iki 6:30. Tuomet pusryčiai po milžiniškais mango medžiais, nuo kurių krisdami vaisiai ištykšta į grindinį, kaip musės į priekinį auto stiklą. Bet kažkaip niekam nepataikė į galvą, nors apačioje valgydavo apie 120 žmonių. Per 10 dienų tik vienas žmogus nukentėjo nuo meteorito mango. Yes, bičiuliai, tai aš :) Pataikė per paskutinius pusryčius į ranką. Į išleistuvių pirštą, apie kurį rašiau viename pirmųjų postų. Bet kai supratau, kas atsitiko, jau nebeskaudėjo. Valgydavom apie 60 min. Pasiimame maisto, giedam 40 min, 20 min valgom. Tajai gieda labia gražiai Pali ir savo kalbomis. Aš turėjau jų giesmių angliškus vertimus. Viena malda man labia patiko. Ją girdėjau 20 kartų, todėl užsirašyti nereikėjo, išmokau atmintinai savaime:
We must contemplate on our food before eating it
So that is not eaten for pleasure and fun
So that it is not eaten for physical energy
So that it is not eaten for beauty
So that it is not eaten for attraction
Only for the continuation and nourishment of this body
For the possibility of simplicity and peace
For freeing the physical suffering of hunger
For supporting the ordination
For I hall destroy the feeling of hunger for a while
And will not produce a new feeling of overeating
Thus I will be free from bodily trouble and be able to live in comfort.
Grįžes į tradicinį ritmą, vis dar mintyse pasakau šią melodiją prieš valgydamas. Gerai nuteikia.
12 val baigiame pietauti ir medituojame iki 16 val. Tiesa, aš dar turėjau malonų įpareigojimą palaistyti palmes – 30 min. 16 valandą – reportingas. Einame pas viršiausius vienuolius ir pasakojame apie savo potyrius. Jie kaip gidai mums aiškina, kas vyksta su mūsų protais, pavyzdžiui, pataria nekreipti dėmesį nei į mintis, kurios ateina į galvą, nei į jų kiekį. Auksinis patarimas, nes pradėjus darbą su protu, jis
Ir taip 10 dienų. Tiesa, šiek tiek kalbėjausi ir į akis žiūrėjau, nors neva negalima. Be kalbėjimo dar ištverčiau, bet nežiūrėt į akis… eina sau. Mano geru bičiuliu tapo vienuolis Phra Chaibodinas, kuris nutraukavo pokalbius, kuriuos pradėdavau su kitais farangais, sakydamas, kad tai kenkia mano mindfulness, laukdavo manęs prie vienuolyno vartų, kai pabėgdavau pasivaikčioti už sienų, nebegalėdamas pakęsti uždaros erdvės, papasakojo, kiek kainuoja pasodinti palmę vienuolyne (300 litų), kiek per mėnesį jie sumoka už elektrą (5000 litų) ir padovanojo du lotoso žiedus, kurių paprašiau Ritai išvažiuodamas.
Dar buvo nirvanščikai. Tokie baltaodžiai vakariečiai, totaliai išėję į save, vaikštantys stiklinėmis akimis ir dievą mačiusio žmogaus šypsenomis. Man jie buvo koktūs. Kodėl, taip ir nesupratau. Bet kai viena tokia atsisėdo šalia manęs per meditaciją ir pasinėrė į savo tobulybę užsimetusi tą šypseną, tai iššoviau iš salės kaip petarda. Kažkokia buka palaima. Panašu į ligą, kuria užsikrėsti nenorėjau.
Mindfulness turbūt nepasiekiau.
Daugiau neberašysiu. Nes ir taip iki čia perskaitė turbūt tik tėvai ir gal dar Jurgis.Iš tų 10 dienų sau parsivežiau proto pratybas, o Ritai - smilkalų ir du lotoso žiedus. Jaučiuosi gerai. Tai buvo įkvepiantis dvasinis nuotykis su
2009 m. balandžio 19 d., sekmadienis
Born To Be Wild
Vaivorykštės miestas
2009 m. balandžio 18 d., šeštadienis
Gražiausių durų ir kėdžių miestas
2009 m. balandžio 14 d., antradienis
Naam, water, wasser, aqua, voda
Nuo Chiang Mai |
2009 m. balandžio 12 d., sekmadienis
Sveiki, sulaukę Šventų Velykų, Sanuk Songkran
2009 m. balandžio 10 d., penktadienis
Dvylika pirštų
2009 m. balandžio 9 d., ketvirtadienis
Ego need some meditation..
2009 m. balandžio 8 d., trečiadienis
Rytoj - kaip į darbą
Po to 17 km serpatinu leidomės nuo kalno išjungę variklį. Taupėm tajų orą, nors jiems patiems ekologija absoliutus nulis. Išgeria vandenį, meta plastiką į krūmus, šiukšlės pakelėse, kriokliuose (kur piknikauja vietiniai) ir t.t. Arba čia vai fare a culo požiūris arba kokia mūsų dar nepažinta budistinė paslaptis.
2009 m. balandžio 6 d., pirmadienis
Pirmasis
2009 m. balandžio 3 d., penktadienis
Long Live The King
Naktinėje Ajutajoje
Užeigoje, kur šįryt pusryčiavome
Ant pinigo.
Karalius ya labai mylimas ir gerbiamas. Iš tajų sužinojome, kad jis yra geriausias žmogus pasaulyje, pats augina ryžius ir gali iškviesti lietų. Apie tai gražiai užsimena ir vietinė spauda. Taip, jis įtakingas. Jo valdžia tokia svari kaip Didžiosios Britanijos arba Švedijos karalių. Jie, beje yra geri draugai. Šiuo metu jis sveikas ir neserga, ką patvirtina jo atvaizdai mieste.
Jurgi, pasakyk, koks Tavo adresas? Dovanų laivo kapitonas parašė SMS, kad jau pakeliui į Lietuvą ir jau pasiekė Samoa, bet kad mes pamiršom jam pasakyti, kur pristatyti kuprines su lauktuvėmis.
2009 m. balandžio 2 d., ketvirtadienis
Globe Trekker ir Šokoladas su Binoche